با ما در ارتباط باشید...

تلفن همراه : ۰۹۱۲ ۷۵۰ ۸۶۸۰

تلفن ثابت : ۰۲۵ ۳۷۷۳ ۱۳۳۳

آموزش ایجاد دیتابیس در سیپنل cPanel

در این قسمت قصد داریم نحوه ساخت دیتابیس را در سیپنل به شما آموزش بدیم.

راحت ترین روش برای ایجاد دیتابیس به صورت زیر است:
1 – وارد کنترل پنل cPanel شده و در بخش Databases بر روی آیکن مربوط به MySQL Database Wizard کلیک کنید.

دیتابیس

2 – صفحه ی جدیدی برای شما باز میشود و نام دیتابیس را از شما میخواهد.

دیتابیس

در این صفحه در فیلد New Database یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کرده و بر روی دکمه Next Step کلیک کنید تا به مرحله ی بعدی بروید.

دیتابیس

دیتابیس

دیتابیس

3 – در این مرحله لازم است اطلاعات کاربر دیتابیس را در فرم وارد کنید. بنابراین در فیلد Username نام کاربر مورد نظرتان را برای دیتابیس وارد نمایید و در دو فیلد مربوط به Password رمز عبور خود را دو بار عینا” تایپ کنید و در پایان بر روی Create User کلیک کنید.

دیتابیس

4 – حالا در صفحه مربوط به دسترسی های کاربر دیتابیس، گزینه ی All Privileges را تیک بزنید تا کاربر شما به تمامی قسمت ها دسترسی داشته باشد و در آخر روی Next Step کلیک کنید.
5 – دیتابیس و کاربر مربوط به آن ساخته شده و اطلاعات آن برای شما به نمایش در خواهد آمد. حالا میتوانید اطلاعات دیتابیس جدید خود را به سادگی در اسکریپتتان وارد کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید.

نحوه حذف دیتابیس یا کاربر دیتابیس
برای انجام این کار کافی است در کنترل پنل cPanel از بخش Databases روی آیکن مربوط به MySQL Databases کلیک نمایید تا لیستی از دیتابیس ها و کاربران آنها برای شما به نمایش در بیاید. حالا کافی است جلوی هر یک از آنها که مایلید حذف شود بر روی لینک Delete کلیک کرده و عملیات را تایید نمایید.