با ما در ارتباط باشید...

تلفن همراه : ۰۹۱۲ ۷۵۰ ۸۶۸۰

تلفن ثابت : ۰۲۵ ۳۷۷۳ ۱۳۳۳

آموزش گرفتن بکاپ Backup در سیپنل cPanel و دانلود آن

backup

در این بخش با آموزش کامل تهیه فول بکاپ از سایت و دانلود آن در خدمت شما کاربران گلدن هاست هستیم،آموزش گرفتن بکاپ Backup در سیپنل cPanel و دانلود آن را به شکل زیر می توانید انجام دهید:

cpanel-backup
1- وارد cPanel شوید.
2- در بخش FILES گزینه Backup را انتخاب نمایید.

cpbu1

3- از بخش Full Backup گزینه Download a Full Website Backup را انتخاب کنید.

4- از بخش Generate a Full Backup گزینه Backup Destination را روی Home Directory قرار دهید.
5- در فیلد Email Address یک آدرس ایمیل که به آن دسترسی دارید وارد نمایید. گزارش فرایند ایجاد Backup اکانت بعد از انجام کلیه مراحل به این ایمیل ارسال خواهد شد.
6- حالا روی دکمه Generate Backup کلیک کنید.
7- به منظور اطمینان از انجام صحیح فرایند ایجاد backup و ذخیره در Home Directory، لازم است چند دقیقه منتظر بمانید تا گزارش کار به ایمیل درج شده در فیلد اول ارسال گردد.
8- پس از دریافت ایمیل مبنی بر انجام موفقیت آمیز فرایند، به صفحه اصلی cPanel مراجعه و از بخش FILES روی File Manager کلیک کنید.

9- سپس برای مشاهده فایل های موجود در Home Directory، در سمت چپ صفحه روی آیکون  کلیک کنید. لیست فایل های موجود در مسیر home/ را مشاهده خواهید نمود. با انتخاب Backup مورد نظر، از طریق گزینه Download موجود در منو های بالای صفحه، فایل را دانلود نمایید.

 

آموزش دانلود فول بکاپ سایت با سرعت بالا در سیپنل:

چنانچه مانند راهنمای فوق اقدام به دانلود فایل Backup نمایید، به دلیل وابسته بودن دانلود به cPanel، ممکن است سرعت دانلود پایین باشد و هنگام دانلود Backup های حجیم، با مشکل مواجه شوید. برای اینکه بتوانید Backup های خود را با لینک مستقیم و با قابلیت ادامه دانلود (Resume) دریافت کنید، مانند راهنمای زیر اقدام کنید:

1- مانند مرحله قبل پس از انتخاب فایل Backup، روی گزینه Move کلیک کنید.

2- مسیری که قصد دارید فایل به آنجا منتقل شود را وارد کنید. برای دانلود فایل با دامنه اکانت خود لازم است Backup را به public_html منتقل کنید. برای این منظور در کادر مشخص شده عبارت public_html را وارد کرده و روی دکمه (Move File(s کلیک کنید.

3- اکنون لازم است به مسیر public_html مراجعه کنید و بار دیگر با انتخاب Backup، روی Permissions در منو بالا کلیک کنید.

4- در این مرحله سطح دسترسی را روی 644 تنظیم کرده و روی دکمه Change Permissions کلیک کنید.
5- حالا می تواند با وارد کردن نام دامنه وبسایت خود و در ادامه ی آن نام فایل Backup، آن را به صورت مستقیم دانلود کنید. آدرس دانلود فایل Backup با فرمتی مانند زیر خواهد بود:

http://domain.com/backup-4.10.2016_11-17-57_user.tar.gz

دانلود فایل Backup مانند روش فوق در شرایطی قابل انجام است که DNS های دامنه شما به سمت سروری دیگر تغییر نکرده باشد.