با ما در ارتباط باشید...

تلفن همراه : ۰۹۱۲ ۷۵۰ ۸۶۸۰

تلفن ثابت : ۰۲۵ ۳۷۷۳ ۱۳۳۳

نحوه ریدایرکت https به http در هاست سی پنل

بعضی وقت ها لازم میشه تا ریدایرکت https به http را در هاست Cpanel خودتون فراهم کنید تا کاربرانی که به آدرس سایت که همراه با HTTPS است وقتی وارد می‌شوند به صورت خودکار به آدرس سایت با HTTP هدایت شوند. یا اینکه حالت برعکس این حالت یعنی ریدایرکت HTTP به HTTPS در هاست Cpanel را، میخواین که پیاده سازی کنید. دلایل مختلفی هم میتونه برای ریدایرکت سایت در دو حالت http و https وجود داشته باشه که از جمله این دلایل میشه به نصب SSL در هاست سی پنل یا حذف SSL اشاره کرد.

نحوه ریدایرکت کاربران در سایت از پروتکل امن HTTPS به HTTP می پردازیم که با استفاده از این نحوه آموزش میتونید کاربران را از آدرس خودتون که به صورت HTTPS://site.com هست به آدرس سایت با HTTP://site.com به صورت ریدایرکت 301 هدایت کنید. در این مقاله به معرفی دو روش که با استفاده از htaccess. و استفاده از افزونه برای سایت‌های وردپرسی هست خواهم پرداخت که میتونید عملیات ریدایرکت در هاست cpanel را  فراهم کنید.

نحوه ریدایرکت https به http در هاست سی پنل

برای ریدایرکت کاربران از پروتکل امن HTTPS به HTTP یکی از این روش ها استفاده از فایل htaccess. هست که در هر سیستم مدیریت محتوایی وجود دارد. برای این منظور باید کدهایی را در فایل htaccess بگذارید. اول وارد هاست خودتون بشید و سپس روی گزینه File Manager کلیک کنید تا به صفحه مدیریت فایل‌ها در هاست Cpanel هدایت شوید.

بعد از اینکه وارد فایل منیجر هاست شدید به مسیر Public_html مراجعه کرده و به دنبال فایلی با نام htaccess. بگردید. همونطور که از نقطه اول این فایب مشخص هست، جزو فایل‌های مخفی به حساب میاد، در این صورت اگر قابلیت نمایش فایل‌های مخفی در هاست cpanel فعال نباشه نمیتونید این فایل را ببینید. بنابراین روی گزینه Settings که در بالای صفحه قرار داره کلیک کنید.

بعد از کلیک روی دکمه Settings پنجره‌ای برای مشابه تصویر زیر باز میشه که باید در این پنجره تیک گزینه Show Hidden Files را فعال کنید و روی دکمه Save کلیک کنید که تنظیمات ذخیره شده و فایل htaccess. به شما نمایش داده شود.

حالا روی فایل htaccess. راست کلیک کرده و گزینه EDIT را انتخاب کنید تا به صفحه ویرایش فایل هدایت شده و کدهای زیر را در اولین خط از این فایل قرار دهید.

Redirect HTTPS to HTTP
RewriteCond %{HTTP:X-Forwarded-Proto} =https
RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

 

همانطور که در قطعه کدهای بالا میبینید ریدایرکت از HTTPS به HTTP انجام میشه که وقت کاربری به آدرس سایت که SSL در اون نصب شده وارد بشه به صورت اتوماتیک به آدرس سایت بدون SSL هدایت میشه

 

دقت داشته باشید که، اگر فایل htaccess. در هاست شما وجود نداشت کافیه با استفاده از برنامه‌های ویرایشگر متن مثل notepad یک فایل با نام htaccess. ایجاد کنید و بعد از اینکه کدهای بالا را درون فایل قرار دادید در مسیر public_html هاست آپلود کنید.